Skip to main content

Використання VPN-сервісів на тимчасово окупованих територіях: що потрібно знати

Post date Post count 375
Поділитись

Як обрати сервіси, які дозволять оминути обмеження окупантів та бути на зв’язку

Стало відомо, що ворог намагається приєднати українців до російських інтернет-мереж на територіях, які перебувають в тимчасовій окупації. Це дозволить обмежувати доступ до українських та міжнародних сайтів.

Тому сьогодні надзвичайно важливо дбати й про свій захист в інформаційному просторі. Один із способів – використання VPN. Ділимося корисною інформацією з цього питання від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Про VPN-сервіси

Якщо говорити простими словами, VPN (Virtual Private Network) – це віртуальна приватна мережа для безпечного виходу в інтернет. З увімкненим VPN ваша реальна ІР-адреса (ідентифікатор в мережі) буде невидимою для інших ресурсів, на які ви переходите. Наприклад, ви будете виходити в інтернет-мережу з Одеси, а IP-адреса буде показувати, що ви знаходитесь десь у Амстердамі.

Окрім безпечного з’єднання, за допомогою VPN-сервісів можна користуватися ресурсами, доступ до яких заблоковано з тих чи інших причин. На тимчасово окупованих територіях такі сервіси допоможуть уникнути стеження з боку окупантів та оминути обмеження.

VPN можна встановити як на комп’ютер/ноутбук, так і на мобільний телефон. Важливо завантажувати їх лише через офіційні ресурси та додатки.

Як обрати VPN-сервіс

VPN-сервіси можуть бути платними чи безкоштовними.

Платні можуть мати вищий рівень захисту та кращу швидкість з’єднання, тому фахівці радять використовувати саме їх. Поради щодо них:

  • Обирайте VPN з високим рівнем захисту: в ньому має бути шифрування військового класу (наприклад, AES-256), асортимент протоколів безпеки (OpenVPN, L2TP, IKEv2, WireGuard та інші), захист від витоків даних через DNS, технологія Trusted Server та можливість автоматичного аварійного відключення (kill switch). 
  • Упевніться, що VPN підтримує ваші операційні системи: Android, iOS, Windows чи інші.
  • Перевірте, яка кількість пристроїв може бути активною одночасно. 

Якщо ви обираєте безкоштовні VPN-сервіси, в першу чергу знайдіть інформацію про сервіс у пошуковику – прочитайте відгуки та перевірте, чи не було через них витоків чи продажу користувацьких даних. Ні в якому разі не встановлюйте російські VPN, адже вони можуть відправляти інформацію російським спецслужбам.

VPN-сервіси, які рекомендують фахівці

У Держспецзв’язку виділили ряд сервісів, в яких можна бути впевненим:

  • ExpressVPN 
  • Surf Shark 
  • PrivateInternetAccess 
  • CyberGhostVPN 
  • NordVPN 
  • ProtonVPN

Будьте пильними та дбайте про свій інформаційний захист. А якщо у вас є потреба у здійсненні платежів, то користуйтеся лише безпечними та перевіреними сервісами, як iPay.ua, якому довіряють свої оплати мільйони користувачів вже понад 10 років. 

Бережіть себе! Україна переможе!

Оцінити:

Поділитись