Skip to main content

Комунальні платежі: що входить, коли і як сплачувати

Post date
Поділитись

Ні для кого не таємниця, що кожного місяця потрібно сплачувати за комунальні послуги. Але що якщо раніше цим питанням займався хтось інший із членів сім’ї чи власник орендованої вами квартири, а зараз ця робота перекладена на вас?

Напевне у вас виникне безліч запитань: за що сплачувати, коли, куди і скільки. Щоб голова не йшла обертом від безлічі незрозумілих термінів, які ви знайдете в інтернеті, ми зібрали всю важливу інформацію в одній статті. Ознайомлюйтесь та здійснюйте швидку оплату комунальних послуг онлайн на iPay.ua.

То що таке комунальні платежі?

Це платежі, які оплачуються за послуги житлово-комунальних господарств для комфортного проживання мешканців квартир, приватних будинків, користувачів офісів та інших громадських закладів.

До комунальних послуг входить:

  • Електроенергія.
  • Водопостачання (гаряча, холодна вода) і водовідведення.
  • Опалення (індивідуальне або центральне).
  • Газ та його розподіл.
  • Крім оплати житлово-комунальних послуг, споживачі також щомісяця сплачують квартплату, яка передбачена за утримання будинку та прибудинкової території.

Як сплачувати комунальні платежі

В наш час сплачувати комунальні послуги досить легко та просто – це можна зробити за лічені хвилин через сервіс онлайн платежів iPay.ua. Всі платежі, квитанції та показники фіксуватимуться та зберігатимуться в архіві вашого особистого кабінету, а сама оплата здійснюється за декілька простих кроків:

  1. Зайти в особистий кабінет iPay.ua
  2. Перейти в категорію “Комунальні послуги”.
  3. Обрати послугу, яку ви бажаєте сплатити.
  4. Внести відповідну інформацію, що вказана на платіжній квитанції.
  5. Вказати дані платіжної картки та підтвердити платіж.

Перед здійсненням платежу у вас є можливість внести показники лічильників (електроенергії, холодної і гарячої води, а також опалення, якщо у вас є індивідуальний лічильник).

Коли потрібно оплачувати за комунальні послуги?

Здійснювати оплату за комунальні послуги рекомендовано до 20 числа кожного місяця. Якщо ви пропустили дату необхідного платежу, то будете змушені сплачувати пеню за кожен день прострочки.

Як розраховують тарифи на комунальні платежі?

Тарифи на послуги визначають їх постачальники та органи влади, після чого Кабінет Міністрів України розглядає пропозицію і відбувається голосування за її прийняття. Якщо пропозиція ухвалена, рішення щодо тарифів надходить на затвердження в Антимонопольний комітет і вступає в дію. Тарифи на комунальні послуги розраховуються на підставі економічно обґрунтованого рівня та включають собівартість ресурсу і витрати комунальних підприємств (наприклад, на заробітну плату працівників). Тарифи можуть бути переглянуті кілька разів на рік, якщо для цього є підстави.

Сподіваємось, відтепер ви справитесь з оплатою комунальних послуг легко і швидко!

Читайте також статтю “Розумна економія: як платити за комунальні послуги менше”.

Підпишіться на Facebook iPay.ua та стежте за інформацією про оновлення сервісу та цікавими матеріалами.

Підписатися
Оцінити:

Поділитись