Skip to main content

Зручна та безпечна онлайн-оплата з Apple Pay та Google Pay: все, що потрібно знати

Post date Post count 192
Поділитись

Використання Apple Pay або Google Pay — це зручна альтернатива стандартному введенню карткових даних при онлайн-оплатах. Платіж одним з цих методів може займати кілька секунд

Технології просочуються у наше життя та вносять зміни у звичні повсякденні справи. Оплата товарів та послуг не є виключенням. Тепер замість того, щоб кожен раз вручну вводити реквізити картки при онлайн-купівлях або прикладати пластикову картку до термінала при офлайн-розрахунках, все більше українців використовують швидкі методи оплати Apple Pay та Google Pay. Ці вдосконалені технології роблять наші платежі ще більш зручними та безпечними.

Що таке Apple Pay та Google Pay

Apple Pay та Google Pay — це цифрові гаманці, які зберігають ваші банківські картки та дозволяють здійснювати оплату безпосередньо через смартфон чи інший сумісний пристрій. При оплаті цими методами не потрібно ділитися особистими даними з кожним магазином: ви просто підтверджуєте свою особу, використовуючи вже наявні дані в Apple Pay або Google Pay.

Платіжний метод Apple Pay розроблений компанією Apple і працює на пристроях на базі iOS (iPhone, iPad, Apple Watch тощо). Google Pay (раніше відомий як Android Pay) розроблений компанією Google та сумісний з гаджетами на Android.

Чому оплата через Apple Pay та Google Pay безпечніша за стандартні платіжні методи

Безпека платежів — одна з найвагоміших переваг Apple Pay та Google Pay. Вона забезпечується завдяки кільком факторам:

 • Технологія токенізації. Реальний номер картки замінюється унікальним цифровим кодом, який називається токеном. Це означає, що ваші особисті дані залишаються захищеними навіть у випадку, якщо система оплати була скомпрометована.
 • Шифрування даних. Під час процесу оплати дані картки шифруються та зберігаються в безпечному елементі пристрою (Secure Element), що робить їх важкодоступними для зловмисників.
 • Аутентифікація користувача. Для здійснення оплати використовується біометрична аутентифікація (сканування відбитка пальця, розпізнавання обличчя) або аутентифікація за PIN-кодом, що зменшує ризик несанкціонованих транзакцій.
 • Необхідність фізичного доступу до пристрою. Для здійснення оплати потрібно мати фізичний доступ до смартфона або іншого пристрою, що ускладнює для зловмисників здійснення шахрайських транзакцій.

Як відбувається онлайн-оплата через Apple Pay та Google Pay

Сплата за допомогою Apple Pay або Google Pay — це швидко та просто. Додайте вашу картку до відповідного застосунку, а при купівлі товару чи послуги виберіть цей метод оплати. Просто натисніть на відповідну кнопку швидкої оплати та підтвердьте списання коштів подвійним натисканням бічної кнопки, через Touch ID або шляхом введення коду доступу.

Процес оплати може трохи відрізнятися для різних пристроїв, але він завжди швидкий та зручний.

Переваги Apple Pay та Google Pay

Apple Pay та Google Pay має безліч переваг, що роблять їх популярними платіжними методами серед сучасних покупців:

 • Безпека. Обидва сервіси використовують технології шифрування та токенізації для безпеки платежів. Користувачі можуть бути впевнені, що їхні фінансові дані захищені від несанкціонованого доступу.
 • Зручність. Здійснення платежів за допомогою смартфона, планшета чи ноутбука є швидким та простим процесом. Користувачам не потрібно носити з собою фізичні картки або вносити дані при кожній покупці, адже всі необхідні дані можуть бути збережені в їх пристрої.
 • Швидкість. Оплата відбувається миттєво, що робить увесь процес покупки набагато швидшим.

Як зробити оплату на iPay.ua, використовуючи Apple Pay / Google Pay

На iPay.ua можна оплатити будь-яку послугу за допомогою Apple Pay або Google Pay. Для цього:

 • Оберіть сервіс, за який хочете сплатити, та перейдіть до оплати.
 • Натисніть на вибраний метод на сторінці оплати (кнопка Apple Pay або кнопка Google Pay).
 • Підтвердьте платіж (за допомогою Face ID, Touch ID або шляхом вводу коду доступу).

З iPay.ua оплата за будь-які товари та послуги відбувається легко та безпечно, а при використанні Apple Pay/Google Pay займає не більше 1 хвилини.

Як під’єднати Apple Pay/Google Pay до свого пристрою

Підключення Apple Pay:

 • Відкрийте “Налаштування”. Зайдіть в меню “Налаштування” на вашому iPhone або іншому пристрої Apple.
 • Оберіть пункт “Картки та Apple Pay”. Знайдіть цю опцію у розділі “Платежі та доставка”.
 • Додайте картку. Ви побачите опцію “Додати картку” — торкніться її, і вас попросять ввести дані вашої банківської картки.
 • Підтвердьте картку. Після того як ви вкажете всі необхідні дані, ваш банк може попросити підтвердити картку, надіславши SMS-повідомлення або електронного листа з кодом.

Готово! Після успішного підтвердження вашу картку буде додано до Apple Pay, і ви зможете здійснювати покупки за допомогою кнопки швидкої оплати.

Apple Pay доступний тільки на пристроях Apple (iPhone, iPad, MacBook, Apple Watch).

Підключення Google Pay:

 • Завантажте застосунок Google Pay. Якщо у вас ще немає додатка, завантажте його з Google Play Store.
 • Відкрийте застосунок. Після завантаження відкрийте додаток Google Pay, натиснувши на ярлик застосунку.
 • Додайте картку. Торкніться кнопки “Додати картку” і введіть дані вашої банківської картки.
 • Підтвердіть картку. Як і у випадку з Apple Pay, вам може знадобитися підтвердження вашої картки за допомогою введення коду, що прийде вам у SMS-повідомленні або електронним листом.

Готово! Після успішного підтвердження ваша картка буде додана до Google Pay, і ви зможете здійснювати покупки за допомогою кнопки швидкої оплати.

Google Pay доступний для всіх пристроїв на базі Android

Іноді банки можуть мати свої власні інструкції для підключення до Apple Pay або Google Pay. Тому, якщо ви зіткнетесь з будь-якими проблемами при підключенні, варто звернутися до вашого банку для отримання додаткової допомоги.

Відкрийте для себе зручність сучасних методів оплати з iPay.ua!

Підпишіться на Facebook iPay.ua та стежте за інформацією про оновлення сервісу та цікавими матеріалами.

Підписатися
Оцінити:

Поділитись