Skip to main content

Де розмістити роутер, щоб інтернет став швидшим

Post date Post count 1954
Поділитись

Якщо ви не задоволені швидкістю з’єднання Wi-Fi, можливо настав час шукати нове місце для роутера

Сучасні Wi-Fi мережі можуть мати проблеми з якістю сигналу. Є деякі місця в приміщеннях, де ставити маршрутизатор категорично не рекомендується, щоб не нашкодити якості інтернет-з’єднання. Читайте про них, а також лайфхаки щодо ідеального розміщення.

Куди не варто ставити роутер

Ось кілька місць, де не слід розміщувати роутер:

  • Біля холодильника, мікрохвильовки, безпровідних камер і Bluetooth-пристроїв. Вони можуть створювати електромагнітні перешкоди, які впливають на якість сигналу Wi-Fi.
  • Висока температура також може перешкоджати нормальному функціонуванню роутера і знижувати його дальність сигналу. Тож не ставте роутер на сонці, біля опалювальних приладів чи інших джерел тепла. 
  • Біля акваріумів. Вода у акваріумі може створювати перешкоди для радіохвиль, що знижує їх силу і дальність поширення.
  • У підвалі або горищі, де сигнал може бути ослаблений через бетонні стіни чи стелю. Бетон також може впливати на проникнення сигналу Wi-Fi, роблячи його менш стабільним.

Оптимальне розташування роутера

  • Розмістіть роутер якомога вище від рівня підлоги. Це дозволить сигналу поширюватися більш широко в приміщенні, оскільки його діапазон розповсюджується дугоподібно. 
  • Розташуйте роутер в геометричному центрі квартири або будинку. Це допоможе забезпечити рівномірне покриття сигналом у всіх приміщеннях. Оптимальна висота розташування роутера – від 1,5 до 2 метрів, але чим вище, тим краще.
  • Коридор  є оптимальним місцем для розміщення роутера. Сигнал може легко поширюватися до найближчих кімнат, забезпечуючи краще охоплення. Желано закріпити роутер на стіні для поліпшення його радіусу дії.
  • Додатково слід звернути увагу на розташування антен на роутері. Якщо маршрутизатор має більше двох антен, рекомендується направляти їх у різних напрямках. Це допомагає забезпечити краще покриття і поширення сигналу, враховуючи принципи роботи антен.

Використання цих порад допоможе забезпечити кращу якість сигналу і забезпечити максимальну покриття Wi-Fi в вашому приміщенні.


Якщо вам потрібно оплатити інтернет, обирайте тільки надійні та безпечні веб-ресурси. Один з таких – iPay.ua, який успішно функціонує вже протягом 10 років, а свої платежі нам довіряють мільйони користувачів.

Читайте також: Як зробити домашню мережу Wi-Fi безпечнішою

Підпишіться на Facebook iPay.ua та стежте за інформацією про оновлення сервісу та цікавими матеріалами.

Підписатися
Оцінити:

Поділитись