Тарифи на комунальні послуги зовсім не радують, але можна зробити так, щоб платіжки на оплату стали чи не на третину меншими. Як? Читайте корисні поради по розумній економії від iPay.ua, а також сплачуйте комунальні онлайн.
Економимо електроенергію
- Замініть звичайні лампочки на енергоефективні. В залежності від кількості ламп, потужності і часу їх горіння, в середньому можна зекономити від 50 до 100 кВт-год електроенергії на місяць.
- Встановіть датчики руху для включення світла в коридорі, балконі та в інших приміщеннях, в яких ми не часто буваємо та можемо просто забути вимкнути світло.
- Замініть стару техніку на нову з високим класом енергоефективності. Чим він вищий (А ++, А +, А), тим менше енергії прилад споживає за годину. Якщо ваша техніка має маркування нижче C, варто задуматися про її оновлення. Звичайно, це потребуватиме значних витрат, але в довгостроковій перспективі вигода буде відчутною..
- Розміщуйте холодильник в правильному місці – він має стояти в прохолодній зоні, якомога далі від сонячного світла і приладів, які випромінюють тепло. Якщо температура в місці, де стоїть холодильник, досягає 30°C, споживання електроенергії може збільшитися на 100%.
- Виключайте техніку з розеток після користування, інакше вона залишається в режимі очікування і продовжує споживати електроенергію
Економимо газ
- Менше жиру і накипу на конфорках і решітках плити сприяють меншим витратам тепла. Як оприділити, що прийшов час почистити конфорку? Подивіться на колір газу. Якщо він синій, то все в порядку, якщо ж з’явилися жовті проблиски – прийшов час чистки.
- Своєчасно очищайте накип в чайнику спеціальними препаратами або ж розчинами оцтової або соляної кислот. Вапняний наліт має теплопровідність в 30 разів менше, ніж метал, а це “краде” газ і час.
- Готуйте їжу під закритою кришкою. Це заощадить до 15% газу
Економимо воду
- Не використовуйте воду надмірно. Прикручуйте кран, коли чистите зуби чи наносите миючий засіб на посуд. З повністю відкритого крана щохвилини витікає 15 літрів води. Подумайте, скільки ви зможете заощадити, слідуючи простому правилу.
- Встановіть спеціальні насадки на змішувачі, які розбризкують воду. Вони можуть зменшити її витрати в 2-3 рази. До прикладу, якщо при звичайному потоці води за 1 хвилину з крана виливається 10-15 літрів, то з насадкою всього 5-6 літрів.
- Слідкуйте за станом сантехніки. Полагодьте змішувачі, які протікають, адже через несправний кран за добу може «накапати» від 30 до 300 літрів води.
- Подумайте про придбання посудомийної машини. Хоч вона споживає досить багато електроенергії, але значно допоможе економити на воді – з її допомогою витрачається в 2-3 рази менше води, ніж при митті посуду під краном.
Сподіваємось, що ці прості лайфхаки допоможуть вашому місячному бюджету не зникати так швидко. А щоб зекономити не тільки свої кошти, але й час, оплачуйте комунальні послуги без черг через всеукраїнський сервіс онлайн платежів iPay.ua
Підпишіться на Facebook iPay.ua та стежте за інформацією про оновлення сервісу та цікавими матеріалами.
ПідписатисяОцінити: