Skip to main content

ЄСВ 2024

Post date Post count 862
Поділитись

У 2024 році розмір Єдиного Соціального Внеску збільшився, оскільки зросла мінімальна зарплата в Україні. Водночас фізичні особи-підприємці мають право тимчасово не сплачувати цей вид податку за себе до закінчення дії воєнного стану

Що таке ЄСВ, від чого залежить та хто його сплачує

Єдиний Соціальний Внесок в Україні — це обов’язковий платіж, що забезпечує фінансування соціального захисту громадян (виплату пенсій, допомоги по безробіттю та ін.)

Від чого залежить розмір Єдиного Соціального Внеску:

  • Категорія платника/працівника. Основна ставка ЄСВ становить 22%, але є пільги на податок за співробітників з інвалідністю (ставка 8,41%). Для підприємств та громадських організацій осіб з інвалідністю діє ставка 5,5%, а для всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю – 5,3%.
  • Рівень мінімальної заробітної плати. Мінімально можливий розмір податку розраховується від мінімальної заробітної плати, встановленої законодавчо на відповідний рік.

Хто оплачує:

  • Роботодавці — за найманих працівників.
  • ФОПи.
  • Громадяни, які працюють за цивільно-правовим договором — за них платять ті, хто нараховує їм дохід.

Мінімальний ЄСВ для 1 та 2 груп на 2024 рік

У 2024 році мінімальний ЄСВ для фізосіб-підприємців 1 та 2 груп становить 1760 грн на місяць. Цей тип податку безпосередньо залежить від рівня мінімальної заробітної плати у нашій країні та становить 22% від неї. З 1 квітня 2024 року “мінімалка” зросла до 8000 грн, тому сума, яку мають щомісячно сплачувати підприємці, розраховується за такою формулою:

ЄСВ = 8000 грн х 22% = 8000 грн х 22% = 1760 грн (на місяць)

Таким чином, фізична особа-підприємець зобов’язана щомісяця сплачувати до держбюджету мінімум 1760 грн, навіть якщо її дохід за місяць становить суму нижчу за мінімальну заробітну плату.

Максимальний ЄСВ для 1 та 2 груп на 2024 рік

Максимальний рівень Єдиного соціального внеску для фізосіб-підприємців розраховується на основі максимальної бази нарахування податку. В Україні ця база складає 15 розмірів мінімальної оплати праці. Для розрахунку максимально можливої ​​суми податку необхідно помножити встановлений рівень “мінімалки” на 15, а потім вирахувати від отриманої цифри 22%.

Оскільки “мінімалка” цього року піднялася до 8000 грн, тепер максимальний ЄСВ розраховується так:

ЄСВ = 8000 грн х 15 х 22% = 26400 грн (на місяць)

З доходів, отриманих підприємцем понад максимальну базу нарахування, податок не стягується.

Який ЄСВ буде у 2025 році

Попри повномасштабне вторгнення країни-агресора, в Україні поступово здійснюється підвищення мінімальної зарплати. За словами Лесі Забуранної, члена комітету парламенту з питань бюджету, у 2025 році планується чергове зростання “мінімалки” — до 9000 грн. Оскільки Єдиний Соціальний Внесок залежить від актуального розміру мінімальної зарплати, очікується його збільшення у 2025 році.

Якщо ставка з податку буде так само становити 22% (тобто якщо не відбудеться законодавчих змін), а мінімальну зарплату справді встановлять на рівні 9000 грн — податок підніметься до 1980 грн на місяць.

Як сплатити ЄСВ

Якщо вам потрібно сплатити Єдиний Соціальний Внесок, ви можете зробити зручну та швидку оплату через сервіс iPay.ua. Для здійснення платежу не знадобиться реєстрація: достатньо вказати ПІБ, ІПН та номер мобільного телефону, а також вибрати свій населений пункт.

Підпишіться на Facebook iPay.ua та стежте за інформацією про оновлення сервісу та цікавими матеріалами.

Підписатися
Оцінити:

Поділитись