У 2024 українці розплачувалися картками 8,6 мільярда разів, витративши 6,6 трильйона гривень
Нещодавно Національний банк України оприлюднив традиційний звіт щодо вітчизняного карткового ринку. Цифри свідчать: попри війну, удари по енергетиці й економічні виклики, українці дедалі частіше обирають безготівкові розрахунки. Про головні цифри, тренди та рекорди у 2024 році — читайте у нашому огляді.
Цифри, що вражають: 8,65 млрд операцій на 6,6 трлн гривень
У 2024 році українці здійснили понад 8,6 мільярда операцій з платіжними картками. Їхня загальна сума склала 6,6 трильйона гривень. Найбільше транзакцій відбулося всередині країни — 91,8% за кількістю та 90,1% за сумою.
При цьому більшість операцій з картками були безготівковими — у 2024 році їхня частка сягнула 94,6% за кількістю. Це абсолютний рекорд за всі роки спостережень. Для порівняння, у 2023 році число cashless-транзакцій становило 93,5%, а у 2022 — рівно 93%. Тобто українці все частіше оплачують товари картками, переказують кошти з картки на картку та активно здійснюють онлайн-платежі.
Картковий топ-3: на що українці витрачають найбільше

Оплата офлайн у магазинах, перекази з картки на картку та онлайн-платежі — незмінні фаворити українського безготівкового ринку. У 2024 році ці типи оплат розподілилися таким чином:
- Покупки офлайн — на купівлі у фізичних магазинах українці за рік витратили 2 млрд грн, здійснивши більш ніж 6 млрд транзакцій.
- P2P-перекази — користувачі карток переказали друзям та родичам 1,32 трлн грн.
- Оплата товарів та послуг онлайн — частка онлайн-платежів зросла до 14,7% за сумою й 13,6% за кількістю.
Найменший середній чек — у фізичних магазинах (330 грн), найбільший — під час переказів коштів (1958 грн). Онлайн-оплати стабільно зростають — сума одного платежу в середньому становить 561 грн.
132 мільйони карток: новий рекорд для українського ринку

Кількість платіжних карток в Україні за рік зросла на 15% і вперше перевищила 130 мільйонів. Це зокрема пов’язано з держпрограмами “Національний кешбек”, “єКнига”, “Зимова єПідтримка”. Також зросла кількість “живих” карток, які використовуються щомісяця — до 58,8 млн. З них 60% — безконтактні, що підтверджує тренд на швидкі й зручні розрахунки.
Банкоматів меншає, терміналів більшає
На тлі стрімкого зростання безготівкових розрахунків кількість банкоматів в Україні продовжує зменшуватись. Їх число знизилось до 15 714 у 2024. Натомість термінальна мережа зросла до 496,6 тисячі одиниць — це на 10,5% більше, ніж у 2023.
Термінальна інфраструктура повністю відновилася після втрат першого року повномасштабного вторгнення і продовжує впевнено розширюватися, що свідчить про поступове витіснення готівки з обігу. Більшість нових терміналів (97,5%) — безконтактні, що відповідає сучасним трендам зручності та швидкості оплати.
Зросла і кількість торгових точок, які приймають картки (включно з інтернет-магазинами) — до 518,4 тисячі. Це на 12,8% більше, ніж у 2023-му.
Читайте також: “Фінтех в Україні 2025: прогнози та інсайти від CEO iPay.ua Євгена Веліканова”
Банки-емітенти платіжних карток: хто у лідерах?
Традиційні гіганти ПриватБанк, Універсал Банк (Monobank) та Ощадбанк залишаються на вершині рейтингу. Але на горизонті з’являються нові гравці: компанія NovaPay уже випустила понад півмільйона карток з 2023 року, випередивши кілька українських банків.
Щодо платіжних систем, то лідерами лишаються Mastercard та Visa. На початку 2024 року в Україні налічувалося 67,9 млн карток Mastercard і 63,6 млн — Visa. Також збільшується кількість карток національної системи “ПРОСТІР”.
Зростання безготівкових розрахунків та популярність онлайн-шопінгу доводять — українці дедалі активніше переходять на цифрові фінансові рішення. Це не просто тимчасовий тренд, а новий стандарт зручності, безпеки та швидкості.
На iPay.ua ви можете легко оплачувати комунальні послуги, поповнювати мобільний, переказувати кошти всього за кілька кліків. Для цього навіть не потрібна реєстрація на сервісі.
Як підключити онлайн-оплати на сайт
В умовах стрімкого зростання карткових розрахунків впровадження онлайн-оплат є необхідністю для бізнесів. iPay.ua — один з лідерів українського ринку інтернет-еквайрингу, який допоможе вам швидко та надійно інтегрувати сучасні платіжні інструменти, в тому числі популярні методи Apple Pay та Google Pay.
Весь процес реєстрації можна пройти онлайн, без відвідування нашого фізичного офісу. Для початку співпраці просто залиште заявку на сайті для бізнесу https://ecom.ipay.ua/, та вже за лічені дні зможете приймати онлайн-платежі на вашому сайті чи в застосунку.
Відкривайте переваги сучасних платежів з iPay.ua!
Підпишіться на Facebook iPay.ua та стежте за інформацією про оновлення сервісу та цікавими матеріалами.
Підписатися