Посилена безпека операцій, автоматизація через AI та вихід криптовалюти з “сірої зони” — CEO iPay.ua Євген Веліканов розповів про те, яким буде український фінтех у найближчому майбутньому
Війна суттєво змінила фінансовий ландшафт України, зробивши цифрові фінансові сервіси не просто трендом, а критичною необхідністю. Масова міграція українців та релокація компаній призвели до різкого зростання попиту на швидкі P2P-платежі, що стало каталізатором змін у fintech-секторі. Водночас галузь стикається з новими викликами — від жорстких регуляторних обмежень до посилених кібератак.
Якими будуть фінансові технології в Україні у найближчі роки, з огляду на реалії сьогодення? Думками та прогнозами поділився CEO iPay.ua Євген Веліканов в інтерв’ю виданню “Межа”.
Фінтех в умовах війни: адаптація та виклики
Один з головних викликів для фінансового сектору — складнощі з транскордонними переказами. Через жорсткі регуляторні обмеження українцям доводиться шукати нові способи здійснення міжнародних фінансових операцій. Водночас війна змусила фінтех-компанії вдосконалювати системи безпеки, запроваджуючи суворіші процедури верифікації користувачів, моніторингу фінансових операцій і протидії шахрайству.
“Fintech-компанії змушені швидко адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи гнучкі платіжні рішення, посилюючи контроль фінансових операцій та вдосконалюючи системи захисту даних”, — наголошує Євген Веліканов.
Штучний інтелект, Open Banking та безконтактні платежі: інновації, що змінюють фінтех
Попри всі труднощі, війна стала потужним стимулом для інновацій. На думку Євгена Веліканова, ключову роль у розвитку фінтех-інновацій відіграє Національний банк України, який активно розробляє нові стандарти для безконтактних платежів та концепції Open Banking. Це створює можливості для українських банків і платіжних провайдерів, таких як iPay.ua, впроваджувати інноваційні рішення.
“Такий підхід сприяє розширенню екосистеми електронних платежів та створює можливості для впровадження персоналізованих сервісів. У найближчі роки український фінсектор зосередиться на полегшенні платіжних процесів, підвищенні прозорості транзакцій та впровадженні автоматизованих рішень, використовуючи потенціал штучного інтелекту”, – зазначає CEO iPay.ua.
Еволюція криптовалют: від тренду до буденності
Однією з ключових тенденцій наступних років стане поступова легалізація криптоіндустрії в Україні. За словами Євгена Веліканова, законодавче регулювання криптовалют дозволить фінансовим компаніям конкурувати за користувачів, стимулюючи розвиток безпечних та зручних платіжних сервісів.
“Легальний статус криптовалют відкриє для українського бізнесу можливість здійснювати офіційні розрахунки та залучати міжнародний капітал, а також закладе основу для використання криптоактивів у щоденних фінансових операціях”, — вважає Євген Веліканов.
Підсумовуючи сказане Євгеном Велікановим, можна впевнено прогнозувати, що фінтех-сектор України у 2025 році вступить в нову еру розвитку, де інновації та безпека вийдуть на передній план. Завдяки успішній адаптації до викликів сьогодення, підтримці з боку регулятора та впровадженню новітніх рішень, цифрові платежі ставатимуть ще доступнішими та безпечнішими для користувачів та відкриватимуть нові можливості для бізнесів.
Підпишіться на Facebook iPay.ua та стежте за інформацією про оновлення сервісу та цікавими матеріалами.
Підписатися