Skip to main content

Опалювальний сезон 2020: як зміняться тарифи і нові правила отримання субсидії

Post date
Поділитись

Як зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні і що робити для отримання субсидії в цьому опалювальному сезоні

З наближенням опалювального сезону багатьох цікавить питання — що буде з цінами на комуналку? iPay.ua, на порталі якого щомісяця здійснюють оплату за комунальні послуги понад 500 тисяч користувачів, зібрав і проаналізував усю актуальну інформацію щодо зміни цін на газ, воду й електрику, а також нових правил оформлення субсидії.

Тарифи на газ

Із серпня в Україні запрацював вільний ринок газу. Це означає, що відтепер нові ціни на газ для населення встановлюватимуть щомісяця.

На жовтень 2020 року Нафтогаз встановив ціну 4,7 грн за куб газу.

Це на 45% дорожче, ніж у серпні. Ціна за жовтень не враховує доставку і діє для споживачів, які обрали тариф «Місячний». Таке підвищення — світова тенденція. Що ближче початок опалювального сезону, то більша вартість блакитного палива.

Деякі експерти впевнені — нинішньої осені та зими тарифи на газ для населення й надалі зростатимуть. І озвучують ціни в межах 6-8 грн за куб.

тарифи на газНові тарифи на газ, жовтень 2020 року

Якщо ви хочете укласти прямий договір з Нафтогаз Україна, незабаром зробити це можна буде через Ощадбанк, ПриватБанк або Укрпошту. Принаймні таке нововведення планують в Нафтогазі.

Нагадаємо, на порталі iPay.ua можна оплатити послуги різних газових компаній, зокрема КиївГазЕнерджі, 104.ua, Нафтогаз Україна та інших. Для зручного пошуку свого постачальника виберіть свій регіон. Якщо ви не знайшли потрібну компанію, скористайтеся оплатою рахунку за реквізитами.

Тарифи на електроенергію

Протягом вересня майже на всіх новинних сайтах з’явилося повідомлення про те, що з 1 жовтня 2020 року підвищуються тарифи на електроенергію для населення. Зокрема, вартість перших 100 кВт*год зросте майже вдвічі — з 0,9 грн до 1,68 грн.

Такі плани дійсно були. В проєкті меморандуму із зеленої енергетики пропонувалося скасувати пільгові 100 кіловатів. Але в остаточній версії документу теза про нові тарифи на електроенергію вже не фігурувала. Ба більше, Міненерго спростувало чутки про підвищення цін на світло з жовтня.

Тарифи на електроенергію в Києві, Львові, Тернополі, Рівному та в усіх інших містах України залишаються незмінними до 2021 року:

  • До 100 кВт*год — 0,9 грн за кВт*год
  • Понад 100 кВт*год — 1,68 грн за кВт*год

Міненерго неодноразово підкреслювало, що у складних соціально-політичних умовах вартість світла до кінця року не підвищуватимуть.

Читайте також: З 1 жовтня у споживачів YASNO в Дніпрі змінюються особові рахунки

iPay.ua співпрацює з постачальником електроенергії YASNO. Тож ви можете зручно та безпечно оплатити світло, вибравши свій регіон: Київ, Дніпропетровську або Донецьку область.

Тарифи на опалення

Зі зростанням вартості блакитного палива виникає логічне запитання: якими будуть тарифи на опалення в Києві, Львові та інших містах?

В опалювальному сезоні 2020-2021 для теплокомуненерго ще діє ПСО (покладання публічних спеціальних обов’язків). Тому обіцяють, що мешканці багатоповерхівок цієї зими отримають опалення за фіксованим тарифом.

А от власники приватних будинків з газовими котлами змушені будуть оплачувати платіжки за новими ринковими цінами.

Нещодавно НКРЕКП повідомила, що економічно обґрунтовані ціни на опалення вже встановлені. Водночас новий тариф розбили на кілька підпунктів: вартість тепла, доставка тощо.

У Києві очікується, що перша квитанція за опалення вміщуватиме чотири різні платежі: за опалення, абонентське обслуговування, обслуговування вузлів обліку, встановлення приладів.

У зв’язку з такими змінами вартість тепла в деяких містах знизилася, але доставка зросла. Тому експерти прогнозують подорожчання опалення до 10% у 2020-2021 рр..

Тарифи на воду

Ще одна новина, яка активно гуляла інтернетом, виявилася лише чутками. Йдеться про підвищення тарифу на холодну воду на 22% також з 1 жовтня. Водоканали цю інформацію спростували. Вони також зазначили, що підняти ціни посеред року неможливо — ліцензіатам їх встановлюють з 1 січня.

У столиці тарифи на воду для населення повинні були переглядатися перед карантином. Але київська влада їх не узгодила.

Наразі жодних змін щодо вартості холодної води не планується.

Воду та інші комунальні послуги на сайті iPay.ua можна оплатити за допомогою Apple Pay або Google Pay.

Підвищення тарифів на комунальні послуги з 2021 року: чого варто чекати?

Не підвищили зараз, так підвищать трохи пізніше — впевнені експерти. Питання тільки в тому, коли це станеться.

Комунальники зізнаються, що необхідність перегляду тарифів уже назріла. І не виключають — це може статися вже наступного року.

Так, деякі аналітики говорять про можливість скасування НКРЕКП тарифу на електроенергію пільгового типу (тобто того, що діє для споживання до 100 кВт*год) з весни 2021 року.

Ціни на воду залежать від світла — його частка в структурі тарифу становить до 35%. Це означає, що з підвищенням вартості електроенергії, поповзуть вгору й витрати водоканалів. Загалом підвищення тарифів пророкують на січень або вже на весну наступного року. Водночас озвучити, якими саме будуть нові ціни, комунальники не можуть.

Реакція українців на можливе підвищення тарифів

Понад 12% українців не платитимуть за комунальні послуги, якщо тарифи збільшать. Такі результати дослідження соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного з 17 по 23 вересня.

Водночас близько 53% респондентів зазначили, що продовжать платити, а 34% не змогли відповісти на запитання.

Субсидії

Розмір грошової допомоги для оплати комунальних послуг у 2020 році становить 756,9 млн грн, згідно з розпорядженням Кабміну №1177 від 28 вересня.

Кількість тих, хто отримає субсидію, зменшиться. Тепер для компенсації треба, щоб витрати на комунальні послуги становили не 15%, а 20% щомісячного доходу сім’ї.

Кому ще не дадуть субсидію в новому опалювальному сезоні:

  1. Власникам автомобілів, молодших п’яти років.
  2. Власникам квартири площею понад 120 кв. м або будинку площею понад 200 кв. м (за виключенням багатодітних і прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу).
  3. Орендодавцям, які не задекларували дохід за здачу приміщень.
  4. Тим, хто здійснив покупку або послугу на суму більш ніж 50 тис. грн.
  5. Українцям, які протягом останніх 12 місяців до моменту звернення отримали квартиру, будинок, земельну ділянку або транспортний засіб.
  6. Особам, які офіційно не працюють, не вчаться і не перебувають на обліку в центрі зайнятості.
  7. Боржникам ЖКП з загальним боргом у понад 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Залишитися без компенсації за комуналку можуть і ті, хто завчасно не попередив про зміну постачальника газу, зазначає Мінсоцполітики.

Нагадаємо, що при оплаті комунальних послуг на порталі iPay.ua користувач отримує електронну квитанцію, яка є офіційним документом так само, як і паперова квитанція, яку видає банк чи Укрпошта. Для зручного зберігання і відстеження платежів рекомендуємо зареєструватися в особистому кабінеті.

Схожі статті:

Як повернути помилково перераховані гроші за комунальні послуги: детальна інструкція

 

Вартість комунальних послуг зросте: коли, на скільки та чому?

Оцінити:

Поділитись